Home

Co cvičíme

Historie a současnost

Cvičební programy

Nejčastější dotazy

Video

Kontakt

Odkazy

Historie a současnost klubu

Klub tradičních čínských cvičení Liberec (KTCCL) byl založen v roce 1994 jako občanské sdružení a již od počátku jsme se věnovali především stylu Yang. Začátky nebyly jednoduché, chyběli hlavně kvalitní učitelé, ale o to větší bylo nadšení všech zúčastněných. Začínali jsme podobně jako řada dalších klubů v té době se zjednodušenou sestavou 24 forem styl Yang. Postupem času jsme se přes další složitější sestavy propracovali až k systému rodiny Yang.

Od září 2006 začala výuka kompletního rodinného systému. Při výuce dodržujeme přesně systém, který je nám předáván – bez jakékoliv změny a úpravy. Výuka probíhá postupně tak, jak je dáno tradicí rodiny Yang a obsahuje pouze věci, které Mistr Yang Sau-chung předával svým dcerám (které od něj jediné dostaly kompletní rodinný systém), nebo svým třem Žákům (Disciple) – Ip Tai-tak, Chu Gin-soon a Chu King-hung.

V hongkongské větvi rodiny Yang zůstal zachován tzv. velký (Yang Cheng-fu) i malý (Yang Shao-hou) kruh Tai Ji Quan rodiny Yang.

 

Více informací o hongkongské linii naleznete na stránkách našeho učitele Zdeňka Kurfürsta na adrese http://www.taijiquan.cz nebo http://www.yangtaiji.com